× بستن منو
ArabicFrenchGermanItalianPersianSpanish
 

فیزیوتراپی (به انگلیسی: physiotherapy)‏ شیوهای از درمان بیماریها و اختلالات عصبی-ماهیچه ای-اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریانهای الکتریکی، مانورهای دستی و عوامل فیزیکی دیگر است. در این روشها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده میشود. فیزیوتراپی همراه بامحیطهای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماریها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت میباشد.

درمان در فیزیوتراپی به طور کلی به سه گروه اصلی تقسیم میشود:

۱- تمرین درمانی: فیزیوتراپیست به وسیله تجویز؛ انجام و آموزش ورزشهای درمانی خاص؛ ماساژ؛ ورزش در آب (Hydrotherapy)؛ اقدام به درمان بیمار یا افزایش سطح سلامت میکند.

۲- الکتروتراپی:درمان به وسیله دستگاههای ویژه انجام میشود این دستگاهها معمولاً امواج خاصی را (امواج مایکرو ویو؛ امواج کوتاه رایویی؛ امواج مافوق صوت؛ امواج الکتریکی) که همگی توسط دستگاه به شکل خاصی تولید شده و تغییر مییابند(مدوله میشوند).

۳- مهارتهای درمان با دست(Manual Therapy)

این بخش شامل مشاوره فیزیوتراپی و توانبخشی، فیزیوتراپی تنفسی و فیزیوتراپی اندام ها با هدف جلوگیری از محدودیت حرکتی و بهبود دامنه حرکتی مفاصل می باشد و واحد توانبخشی در بخش فیزیوتراپی، آماده ارائه این خدمات است

درباره ما

موسسه خیریه معلولین بچه های آسمان آسایشگاه نگهداری و توانبخشی از 400 معلول بی سرپرست (معلولین ، سالمندان و بیماران اعصاب وروان )

بیشتر میخوام بدونم !

ارتباط با ما

  • 021-43613
  • info@bachehayeaseman.org
  • خیابان ولیعصر ، بالاتر از میرداماد ،کوچه سرو پلاک 37