× بستن منو
ArabicFrenchGermanItalianPersianSpanish
 

روانشناسی در موسسه خیریه بچه های آسمان شامل روش ها ی متفاوتی است که برروی فرایند های ذهنی و رفتاری معلولین تاثیر دارد

برخی از این روشها :

بازی درمانی

کلیه  مراکز موسسه خیریه  مجهز به اتاق بازی می باشد بازی یکی از عوامل مهم در سلامت و رشد جسمی، روانی و عاطفی این  معلولین است  است  و وسیله ای برای آموزش اصول و قواعد زندگی است. معلول پربار و سرشار از انرژی است و نیاز دارد که این انرژی را به شکلی تخلیه کند. وقتی در اطراف کودک زمینه‌های مثبت و منطقی برای تخلیه انرژی وجود نداشته باشد این انرژی باعث بیقراری می‌گردد. استفاده مثبت از این انرژی موجب افزایش اعتماد به نفس و تقویت اراده معلولین می‌گردد.

نقاشی درمانی

نقاشی در تشکیل شخصیت معلولین   اهمیت بسزایی دارد و نه تنها امکان شناسایی محیط و شرکت در آن محیط را برایش فراهم می‌کند و یا سوالاتی برایش مطرح می‌سازد بلکه به او امکان می‌دهد تا مسائلی را که بصورت نامنظم از همه طرف برایش مطرح می‌شود را منظم کند.

کاردستی

بصورت انفرادی یا گروهی در اتاق بازی در هر ساعتی از روز که معلولین از لحاظ روحی و جسمی آمادگی داشته باشد انجام می‌گیرد .هدف از انجام کاردستی در بچه های آسمان افزایش مهارت دست ها، هماهنگی اندیشه و عمل، شوق و علاقه به انجام این کار توسط خود فرد است.

 

درباره ما

موسسه خیریه معلولین بچه های آسمان آسایشگاه نگهداری و توانبخشی از 400 معلول بی سرپرست (معلولین ، سالمندان و بیماران اعصاب وروان )

بیشتر میخوام بدونم !

ارتباط با ما

  • 021-43613
  • info@bachehayeaseman.org
  • خیابان ولیعصر ، بالاتر از میرداماد ،کوچه سرو پلاک 37